מחקרים אודות מדיטציות שנערכות בתיאום אחיד

מחקר על השפעת מדיטציה על מלחמות, שזכה לפופולאריות רבה, תוכנן כולו מראש במהלך שנת 1993 בוושינגטון.  כל שלב במחקר זה פוקח על ידי 27 חברי ועדה שהורכבו מפסיכולוגים, קרימינולוגים, נציגי משטרה ונציגי מועצת העיר.  הוחלט מראש שהמשתנה הסטטיסטי שאותו המחקר ימדוד יהיה מספר מקרי הפשע האלימים שבוצעו בעיר.  במהלך חודשיים, מתרגלי המדיטציה הטרנסנדנטלית התאספו במקומות רבים ברחבי העיר וושינגטון וביצעו פעמיים ביום ביחד בצורה מתואמת (בשעות שתוכננו קודם לכן), את תוכנית המדיטציה הטרנסנדנטלית – שידועה כמסוגלת לעורר כוחות סידהי (כוחות פאראנורמליים).  התוצאות הסטטיסטיות הראו שככל שמספר האנשים שביצע את תוכנית המדיטציה הטרנסנדנטלית גדל (עד שהגיע בשיאו למעל 4000 אנשים), אחוז מקרי הפשע האלימים ירד באופן הדרגתי ב-23%.

החשיבות הסטטיסטית של מה שקרה היה מדהים, במיוחד עבור הרשויות ולכן האחוז הזה נחשב כאסטרונומי.  מתוך השוואה, גילו שבשום תקופה אחרת במהלך 5 השנים האחרונות לא קרתה אף פעם דעיכה כה משמעותית של מספר מקרי הפשע האלימים למשך חודשיים, כמו שקרה במהלך התקופה הזו.

לאחר שהמדענים בחנו את כל הגורמים האפשריים הנוספים שהיו יכולים להשפיע על התוצאות המדהימות האלו, כולל אפילו תנאי מזג אוויר לא שגרתיים, לא נמצא אף גורם אחר שהיה יכול להיות גורם משמעותי שיוכל להשפיע על תוצאות המחקר הזה, שהיו פשוט מדהימות.

ניסוי נוסף נערך בעת מלחמת לבנון בשנת 1983. במהלך שנתיים, 7 קבוצות של המדיטציה הטרנסנדנטלית נפגשו בשעות שונות במהלך פרק זמן של 93 ימים, לא רק בלבנון ובישראל אלא גם בהולנד, ביוגוסלביה ובארה"ב.

השפעת הקבוצות הללו נבחנה אז דרך סטטיסטיקה שנערכה ביחס למצב השלום ומצב המלחמה ששררו באותה התקופה.  במרווח הזמן של 93 הימים הללו, ההבדל בהשפעתם החיובית על מצב השלום היה עצום ביחס לתקופה בת 778 הימים שבה הקבוצות הללו של התנועה הטרנסנדנטלית לא נפגשו.

בהתאם להערות של מארגני המחקר, המחקר הדגיש עד כמה ההשפעה של המדיטציות עזרה לחולל שלום במידה עצומה.  בנוסף, המדיטציות האלו שנערכו בתיאום אחיד על ידי קבוצות גדולות של אנשים, הייתה ועדיין הינה, התופעה שנחקרה בצורה הכי מדויקת ועמוקה בהיסטוריה של מדעי החברה מתוך סוגים אלו של תופעות.  בהתחשב בהשפעות המדהימות שהתרחשו לאחר המדיטציות הללו שנערכו ביחד בתיאום, אפשר להגיד שהתוצאות המדהימות האלו צריכות להילקח בחשבון ברצינות רבה ובתשומת לב.  האבחון של הגרפים האלו מעניק לנו את ההוכחה המדויקת שהחשיבה המדעית שלנו דורשת – לא רק הויזואלית אלא גם מבחינה כמותית.

למידע נוסף אודות המחקרים – http://www.invincibledefense.org/research.html

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: